Главная Важно знать Подготовка к лабораторным анализам Перевезення хворих літаком
Важно знать - Подготовка к лабораторным анализам

У наш час світ став разюче маленьким. Країни , котрі раніше здавалися неймовірно далекими, зараз виявляються у 2-3 годинах льоту . Межі між державами долаються легко і непомітно.

sanitaryДоступність закордонних держав передбачає і доступність її високорозвиненої медичної допомоги. Не випадково медичний туризм в останні роки розвивається величезними темпами.

Якщо хворий здатний приїхати на лікування за кордон самостійно - ніяких проблем не виникає.

А що робити, якщо пацієнт знаходиться у важкому стані і єдиний шанс врятувати його життя і здоров'я - доставити його якнайшвидше в медичний центр високого рівня?

Для цього й існує міжнародна санавіація. Перевезення хворих літаком стало можливим з розвитком санітарної авіації.

У військово -польовій медицині давно відомо , що евакуація поранених і тяжкохворих є найбільш складним процесом. На відміну від транспортування по землі, перевезення хворих літаком може призвести до багатьох ускладнень.

Для того , щоб довести хворого по повітрю без погіршення його стану, необхідно брати до уваги величезну кількість факторів, пов'язаних як з самим хворим, так і з умовами польоту. Потрібно мати спеціальне обладнання, котре може надійно працювати у повітрі , спеціально навчений екіпаж, а також лікарів і парамедиків, які пройшли спеціалізацію з перевезення хворих літаком.

Тиск у герметичному салоні літака, який знаходиться на висоті в кілька кілометрів, приблизно відповідає висоті в 2000 метрів. Наприклад, якщо хворого з черепно -мозковою травмою супроводжує звичайний лікар, він може просто не врахувати цей фактор, і набряк мозку у пацієнта може раптово і різко прогресувати. Тому в таких випадках потрібно проводити політ на мінімальній висоті, з певними особливостями пілотування і з великою витратою палива. Відповідно, екіпаж літака повинен бути спеціально підготовлений, щоб при необхідності вміти швидко змінити схему перельоту , правильно його проводити і до того ж уникати бовтанки і різких маневрів.

І ще один нюанс. Хворий після важкої аварії, на носілках, в гіпсі і з ортопедичними апаратами може просто не пройти в салон через люк, якщо за ним прислали літак невідповідного типу. Такі випадки бували, і доводилося витрачати дорогий час і гроші, щоб викликати інший санітарний літак, що підходить до стану конкретного хворого.

Сьогодні перевезення хворих літаком перетворилося в окрему область медицини невідкладних станів . У країнах Заходу існує спеціалізація з підготовки лікарів та екіпажів літаків до такої роботи.

 

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить